google ads

Google Ads، سرویس گوگل ادز یا ادورز به کاربران این امکان را خواهد داد که تبلیغات خود را در صفحه نتایج جست‌جوی گوگل و یا دیگر سایت های تعیین شده که توسط مرورگر گوگل باز می کنند نمایش دهد؛ با سرویس گوگل ادز شما می توانید تبلیغات خود را به کاربران به صورت متنی، تصویری و یا حتی ویدئویی نشان دهید.

انواع تبلیغ گوگل ادورز

از لحاظ دسته بندی Google Ads را این گونه می توانیم در پنج بخش طبقه بندی نمائیم:

  1. Search advertising (تبلیغ در گوگل سرچ)
  2. Mobile advertising (تبلیغ در موبایل)
  3. Display advertising (نمایش تبلیغاتی)
  4. Video advertising (تبلیغات ویدئویی)
  5. Shopping advertising (تبلیغات فروشگاهی)

خُـــــب…آگهی تبلیغاتی شما در سرویس گوگل و البته با توجه به درخواست شما در هر نقطه از جهان قابل رویت خواهد بود… نکات جالب و مهم این سرویس اینجاست که می توانید تعیین کنید که آگهی شما در چه ساعاتی از روز یا چه روزهایی در هفته نمایش داده شود.

قیمت کلیک در گوگل ادوردز

و اما از هر چه بگذریم سخن پول خوش تر است… در مورد نحوه محاسبه هزینه هر کلیک در Google Ads عوامل مختلفی دخیل هستند. به گفته کمپانی گوگل، حدودا 20 سیگنال در محاسبه قیمت هر کلیک دخالت دارند و مهمترین سیگنال، امتیاز کیفیت است که بانام ( quality score ) در بین کاربران معروف است ، خود این quality score نیز به عوامل بسیار پیچیده و متعددی بستگی دارد. مهم ترین نکته در این شیوه در اینجاست که هر چقدر که محتوای تبلیغاتی شما بر اساس اصول سرویس گوگل ادز ساخته شده باشد و همچنین رابطه بین متن تبلیغات،کلمه یا کلمات کلیدی که برای تبلیغات شما در هر حوزه و صنف انتخاب شده باشد و محتوای صفحه فرود که بانام landing page می شناسیم بیشتر باشد، قیمت کلیک به ازای همان کلمه کلیدی ارزانتر خواهد شد.

با یک مثال ساده می توان این موضوع را کمی ساده تر بیان کرد:

فرض کنید شما یک وب سایت دارید که این در حوزه طراحی و بهینه سازی موتورهای جستجو که به اختصار سئو نام دارد، فعالیت دارد و برای تبلیغ شما از کلمه کلیدی

طراحی سایت و سئو

استفاده کرده اید. به عنوان مثال صفحه فرود در مورد طراحی وب سایت نباشد.استفاده کرده اید. اگر کاربری عبارت طراحی سایت فروشگاهی را در گوگل جستجو کند و اگر شما از آن عبارت در عنوان و توضیحات تبلیغات متنی گوگل ادورز خود استفاده کرده باشید و صفحه فرود شما نیز کاملا درباره موضوع طراحی وب سایت باشد، هزینه آن کلیک ارزانتر از حالتی خواهد بود که به عنوان مثال صفحه فرود در مورد طراحی وب سایت نباشد.

سرور و هاستینگ ایرون سرور