Hummingbird Algorithm

Hummingbird Algorithm، مرغ مگس خوار نام یکی دیگر از الگوریتم های کمپانی گوگل است، هدف این الگوریتم جستجوی استفاده شده توسط گوگل می باشد؛ اما چرا مرغ مگس خوار؟! این پرنده به دلیل سرعت و دقت بالایی که دارد باعث شده تا گوگل هم از نام این پرنده برای این الگوریتم خود استفاده نماید.

و اما هدف این الگوریتم چیست؟!

الگوریتم مرغ مگس خوار  تمرکز بیشتر روی تک تک کلمات و مترادف های آنها در یک عبارت سرچ شده و همچنین با در نظر گرفتن معنای کل عبارت سرچ شده، بهترین نتایج را به کاربر نمایش می دهد. Google Hummingbird می تواند متن صفحات و همچنین هدف یک فرد از انجام یک جستجو را تشخیص دهد که به این مفهوم، جستجوی معنایی گفته می شود.

الگوریتم مرغ مگس خوار | Hummingbird Algorithm برای درک بیشتر هدف یوزر برنامه نویسی شده است و پیدا کردن کلمات جست و جو شده در بین کلمات یک صفحه مد نظر نیست، بلکه معنی واژه جستجو شده و هدف کابر جستجو کننده مد نظر است.

تفاوت آپدیت الگوریتم پاندا و الگوریتم کبوتر با الگوریتم مرغ مگس خوار:

آپدیت این دو الگوریتم روی قسمتی از الگوریتم هسته تاثیر خود را می گذارد اما آپدیت الگوریتم مرغ مگس خوار در تعویض کل هسته اصلی الگوریتم  اثر می گذارد.

و اما تاثیر این الگوریتم در جست و جو های صوتی

کاربران اکثرا برای جست و جوهای صوتی از جملات بیشتر از کلمات استفاده می کنند بعبارتی از گوگل سوال های بلند بالا می پرسند؛ اینک این کمپانی با کمک الگوریتم هوشمندش (مرغ مگس خوار) قدرت درک بهتری از سوالات کاربران پیدا کرده است.

با یک مثال برای شما بهتر این آپدیت را شرح می دهیم:

تصور کنید شما قصد خرید یک لپ تاپ را دارید در جست و جو صوتی جمله خرید لپ تاپ را می گویید، قبل از آپدیت فقط صفحاتی که با این جمله بهینه شده بودند در نتایج گوگل ظاهر می شد؛ اما بعد از آپدیت هوش گوگل با کمک گرفتن از این الگوریتم فروشگاههایی که این محصول را بفروش می رسانند و در اطراف لوکیشن فعلی شما می باشد را نیز نمایان می کند. در نظر داشته باشید همانطور که در پیش تر نیز گفتیم، الگوریتم مرغ مگس خوار به عنوان هسته اصلی الگوریتم جستجوی گوگل از آپدیتهای دیگر مانند الگوریتم کبوتر و غیره برای ارایه بهترین نتیجه به کاربر استفاده می کند.

این الگوریتم اطلاعات را از درون محتوای وبسایت های مختلف استخراج می کند و آنها را با هدف رساندن هر چه سریعتر کاربر به هدفش مانند تصویر زیر به صورت Knowledge Graph نمایش دهد.

نکته: گزینه ایی که به این الگوریتم برای درک هر بهتر  محتوا کمک می کند داشتن اکستراکچر دیتا می باشد.  سرور وهاست آیرن سرور