Pirate Algorithm

Pirate Algorithm، یا الگوریتم دزد دریایی یکی از کارآمدترین الگوریتم های گوگل است، هدف این الگوریتم جریمه وب سایت هایی است که از آن ها شکایت می شود؛ منظور از شکایت در این الگوریتم یعنی سایت و یا وب سایت هایی که قوانین کپی رایت را نقض کرده اند ، نتیجه این کار برابر است با افت رنک الکسای آن سایت…

به منظور جلوگیری از این جریمه بهتر است که هرگز از محتواهای تکراری که در سایر وب سایت ها به کار برده شده است استفاده ننمائید و برای بهینه شدن وب سایت خود (SEO) در موتور جستجوگر گول از محتواهای تازه و ناب استفاده نمائید تا وب سایتتان از این جریمه (الگوریتم دزد دریایی | Pirate Algorithm) در امان باشد.

در سال ۲۰۱۶ میلادی چیزی حدود ۸۸ میلیون درخواست برای این کمپانی، با مضمون نقض قانون کپی رایت ارسال شده بود؛ این درخواست ها به معنای حذف لینک (URL) وب سایت هایی بود که در این ربات معروف و پر طرفدار به ثبت رسیده (ایندکس | Index) بود.

حذف معروف ترین وب سایت دنیا توسط گوگل

وب سایت 4shared یکی از ابر وب سایت هایی بود که گوگل، بیش از ۴۲ میلیون صفحه ایندکس شده از آن را به دلیل نقض قوانین کپی رایت حذف نمود. اما چرا این اتفاق برای این وب سایت معروف افتاد؟! Pirate Algorithm یا همان الگوریتم دزد دریایی بیشترین تاثیر خود را بر وب سایت هایی که ماهیت آن اشتراک فایل می باشد می گذارد زیرا در این سایت ها نظارت بسیار کمی روی محتوا (فایل) می باشد.

در پایان…

ممکن است برای شما جای سوال باشد که چرا نام این الگوریتم دزد دریایی می باشد؟!

در حقیقت در ابتدای کار نام این الگوریتم Emanuel Update بود، Emanuel نام یکی از افراد بسیار معروف و بانفوذ هالیودی بود؛ او در یک میتینگ از کلمه Pirate استفاده کرد گویا محتوایی از او توسط فردی به سرقت رفته بود، پس از مدتی این نام ( Pirate ) برای فهم بهتر این الگوریتم توسط گوگل به کار گرفته شد. الگوریتم دزد دریایی | Pirate Algorithm که در سال ۲۰۱۲ میلادی پدیدار شد برای بار دوم  در سال 2014 میلادی و با نام Google Pirate 2 بروزرسانی شد تا این بار بتواند دقیقتر به کار خود ادامه دهد.